کاشت مو 【رتبه 1 کلینیک های کاشت مو در ایران】

رشد موها طبیعی و دائمی می‌باشد زیرا فولیکول سالم مو به محل طاس سر پیوند زده شده است. روش کاشت مو و انتخاب بهترین پزشک یا تکنسین برای کاشت اهمیت بالایی در نتیجه مطلوب دارد.

عرض این نوار ۱ تا ۲ سانتی‌متر و طول آن بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر است. مرحله استخراج و آماده‌سازی فولیکول‌های پیوندی با دقت فراوان انجام می‌شود. کاشت موی طبیعی یک روش پیشرفته در علم پزشکی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و تیم‌ پزشکی مجرب، موهای طبیعی و جذابیتی که همیشه خواهان آن بودید را برای شما به ارمغان می آورد.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود این است که، مردانی که دارای ریزش مو می باشند، تنها می توانند از قسمت پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده برای پیوند استفاده کند. این در حالی است که اگر زنان دارای الگوی ریزش مو مردانه نباشند، می توانند از ناحیه فرق سر نیز به عنوان ناحیه اهدا کننده برای پیوند استفاده کند. در صورت مشاهده علائم عفونت باید به متخصص پوست و مو اطلاع دهید. جراحی کاشت مو به روش FUE عمل کم تهاجمی بوده و معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

آزمایشات قبل از کاشت مو

شناخت بهترین سن برای کاشت مو می‌تواند شانس موفقیت در کاشت را افزایش دهد. زمانی که بدون بررسی علل ریزش مو تصمیم به کاشت مو در سنین زیر 25 سال می‌گیرید؛ باید ریسک از دست رفتن موهای بانک مو در محل جدید کاشت را به جان بخرید.

هزینه کاشت مو و روش انتخاب شده، کاملا به شرایط هر فرد بستگی دارد و ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، هزینه کاشت مو در کلینیک آنیل 10 – 15 میلیون تومان می باشد. در هر یک از موارد بالا استفاده از کاشت مو می‌تواند به حل مشکل بسیار کمک کند. البته این مورد را در نظر داشته باشید که سبک زندگی نیز در نتیجه این کار موثر می‌باشد.

عوارض کاشت مو

زمان پروسه کاشت بستگی به اندازه ناحیه ای دارد که قرار است تحت قرار بگیرد و ممکن است از ۴ تا ۸ ساعت تغییر کند. به علاوه در صورتی که بیمار با تداوم ریزش مو مواجه شود یا تمایل به داشتن موهای ضخیم تری داشته باشد، احتمال نیاز به یک مرحله دیگر عمل کاشت مو در برخی افراد وجود دارد. اغلب افرادی که کاشت موی سر انجام داده‌اند، خارش ناحیه گیرنده و دهنده را یکی از آزاردهنده‌ترین عوارض این روش ترمیمی موی از دست‌رفته می‌دانند.

به همین دلیل، مهارت تیم پزشکی برای انجام کاشت به طور مضاعفی مهم است. باید توجه ویژه ای به مراقبت های بعد از کاشت مو داشته باشید در غیر این صورت ممکن است منجر به تخریب کاشت شود. در این روش، باید موها کوتاه شده باشند تا پیوند فولیکول به راحتی انجام شود.

از همین‌رو بسیار مهم است که پزشک متخصص، علامت طراحی شده را در آینه و از پشت سر بررسی کند و تایید نهایی بیمار را بگیرد.

کاشت مو

آن‌ها براین باورند که در یک جلسه تعداد زیادی از فولیکول در کنار هم پک می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود که سلامت گرافت‌ها حفظ نشود. نظرها این است که کاشت مو در تعداد جلسات مختلف با فواصل زمانی مناسب در رشد و کاهش ریزش بعد از عمل تاثیر بیشتری می‌گذارد. در بعضی از خانواده‌ها، افراد به دلیل وراثت ژن‌های خاص، به ریزش مو و ضعف رشد آن‌ها در معرض خطر قرار دارند.

حدودا از ۶ تا ۹ ماه پس از پیوند مو طبیعی باید ۶۰ درصد موها رشد کرده باشند؛ اما بیشتر افراد از ۸ تا ۱۲ ماه شاهد رشد مجدد موهای خود هستند. در طی این دوران برای افزایش سرعت رشد موها پس از کاشت مو، پزشکان داروهای مختلفی از قبیل داروهای خوراکی، شامپوهای مخصوص یا تونیک برای افزایش سرعت رشد مو پیشنهاد می کنند که می تواند کمک کننده باشد. جدیدترین و به روزترین تکنیک کاشت گرافت های مو در محل طاسی با استفاده از دستگاه ایمپلنتر را کاشت مو به روش میکروفیت یا MicroFIT می نامند. در نتیجه تمام گرافت های کاشته شده در این روش رشد می کنند و بالاترین تراکم کاشت مو طبیعی حاصل می گردد.

کاشت مو به روش SUT بهترین روش کاشت مو می باشد چرا که در این روش کاشت مو به صورت طبیعی صورت گرفته و باعث ایجاد خط رویش طبیعی در فرد می شود و امکان تشخیص محل کاشت را سخت می کند.

برای نمونه افرادی که رژیم غذایی مناسب داشته، به طور مرتب ورزش می‌کنند و همچنین از استرس به دور هستند، می توانند نتیجه مطلوب تری را انتظار داشته باشند. اگر چه تعداد پیوندهای مورد نیاز تنها با کاشت مو به روش FUT یا FUE قابل انجام نیست، کاشت مو به روش ترکیبی این کار را انجام می‌دهد. تکنیک ترکیبی ارائه استخراج بیش از 4000 پیوند فولیکولار را ارائه می‌دهد؛ بنابراین تکنیک خوبی برای انجام کاشت مو در موارد خاص است.

کاشت موی طبیعی روشی است که در آن از موهای موجود بر روی سر برداشت می‏ کنند و به نواحی بی مو انتقال می ‏دهند.

در بیشتر موارد، فرد پس از کاشت موی موفق، تارهای ضخیم‌تر با تراکم بیشتر خواهد داشت. با این حال، ممکن است یک مدت کوتاه بعد از عمل، شاهد نازک شدن و ریزش موی خود باشید. این شرایط ممکن است باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند روی سر و حتی بخش‌های کم پشت شود. اگر این وضعیت از حالت طبیعی خارج بوده و یا مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند، پزشک متخصص عمل پیوند دوم را برای شما تجویز می‌کند.

شپش سر، شوره و… از بیماری‌هایی است که پوست سر را درگیر کرده و فولیکول‌های مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در واقع در بعضی از افراد بخشی از فولیکول‌های مو در بخش جدید سر شروع به فعالیت نکرده، هیچ موی جدیدی در آن رشد نکرده و به اصطلاح می‌میرند.

  • اما این موارد در کنار استفاده از تجربه و مهارت جراحان مجرب به افزایش ماندگاری نتیجه عمل و کاهش عوارض احتمالی کمک می‌کند.
  • استفاده از داروهای شیمیایی ماینوکسیدیل توصیه نمی‌شود؛ زیرا در مدت طولانی با قطع این دارو مجددا ریزش مو را تجربه خواهید کرد.
  • بعد از کاشت فرد می تواند به صورت ۲۴ ساعته با مشاور کاشت خود در تماس باشد و هر مشکل یا سوالی که دارد مطرح کند تا  بدون مشکل دوران نقاهت خود را بگذارند و نتیجه خوبی از کاشت خود بگیرد.
  • به طور عادی این بیماری باعث می‌شود مو به شکل قسمت‌های کوچکی به شکل یک عدد سکه بر روی قسمت موی سر یا ریش بریزد.
  • بسیاری از افراد هستند که با گذشت زمان و گذر عمر، موهایشان کم پشت می­‌شود و حتی به سمت طاسی می‌­روند.

مراقبت‌هایی همچون عدم مصرف دخانیات، قطع مصرف داروهای ضدالتهاب و انعقاد خون و عدم مصرف مشروبات الکلی از جمله مهم‌ترین کارهایی است که شما باید انجام دهید. افرادی که به علت محکم بستن موهای خود دچار طاسی کششی شده‌اند. بنابراین در این بخش ما شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین مرکز کاشت مو را انتخاب کنید.

برای افرادی که مقدار زیادی از موهای خود را از دست داده اند و امکان استفاده از بانک مو را ندارند، راهی جز کاشت مو به روش HRT (اچ آر تی) نمی ماند.

این روش مشابه روش های دیگر بود با این تفاوت که در این تکنیک کاشت موی سر، از نواحی دیگر بدن موها کنده و به نواحی از سر که دچار طاسی یا ریزش مو شده بودند، پیوند زده می شد. پس از اینکه تصمیم به کاشت مو گرفتید، پزشک سر شما را معاینه می‌کند.

به طور کلی اگر نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند را بررسی کنید، افرادی که در بهترین کلینیک کاشت مو عمل انجام داده‌اند از نتیجه بعد از عمل رضایت کامل را داشتند. پس انتخاب یک کلینیک معتبر با پزشک باتجربه و متخصص به افزودن مزایا کاشت مو و رسیدن به نتیجه مطلوب کمک می‌کند. کلینیک تخصصی پوست و مو آفرینش دارای مفتخر است به بزرگترین کلینیک در زمینه کاشت مو در تهران و همچنین دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان.

برای اینکه زمان لخته شده خون، قند خون و تعداد گلوبولهای خونی مشخص شود که پزشک بر اساس این آزمایش بتواند شناختی درباره خون فرد داشته باشد .

برای مت.جه شدن این موضوع باید برخی عوامل در نظر گرفته شوند تا بتوان تصمیم درستی در این زمینه گرفت. روش کاشت مو میکروگرافت، بعنوان جدیدترین روش در کشورمان ایران و در جهان شناخته می شود. برای اجرای این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود و به همین علت سرعت انجام کار بالاتر،همچنین ظرافت و دقت بالایی بکار می‌رود.

به دلیل ماهیت سرپایی آن و با رعایت احتیاط ‏های لازم احتمال بروز عفونت در آن تقریباً صفر است. اگر کم پشتی موهای سر شما در زیـر نـور معمولی، سفیدی پوست سر را از لابه‏ لای موها به میزان زیادی نشان می دهد. کاشت مو برای پوست سر و موهای اطراف آسیب زا است و ممکن است باعث ریزش موقت موهای جدید و موهای موجود شوند که به عنوان ریزش مو بر اثر شوک شناخته می شود.

میکرو اف آی تی (Micro FIT) یا MFIT جدیدترین روش کاشت مو در ایران است که تقریبا مشابه روش FIT  است و سه مرحله­‌ی اساسی دارد. برداشت واحدهای فولیکولی، آماده سازی آن­ها و کاشت گرافت‌­ها.

همچنین در جلسه مشاوره با توجه به شرایط هر فرد جدید ترین روش کاشت مو برای فرد انتخاب و فرایند کاشت شروع می‌شود. در ادامه مقاله به روش های مختلف کاشت مو  با جزئیات اشاره شده است. برخی از عوارض کاشت مو به روش انتخاب جراحی بستگی ندارد و این عوارض در همه روش‌ها به طور یکسان می‌باشد؛ مانند درد، تورم، خارش، خشکی پوست سر، عفونت، خروج غیرمنتظره موهای کاشت شده و تغییرات موقت یا دائمی مو. برای جلوگیری از این عوارض باید، پس از عمل جراحی به دقت به راهنمایی‌های پزشک پایبند باشید و از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

اما به طور کلی اگر پزشک در کار خود مهارت داشته باشد و همچنین از داروهای بی حسی مناسب استفاده کند، این عمل بدون درد یا با درد کم و قابل تحمل انجام خواهد شد. بسیاری از این عوارض با دقت در انتخاب کلینیک کاشت مو و همچنین انتخاب بهترین متخصص کاشت مو قابل پیشگیری است. به دلیل حساسیت این جراحی، هزینه کاشت مو به روش FIT نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

48 قبل از کاشت مو از مصرف مشروبات الکلی و غذاهای خون ساز مثل گوشت قرمز یا جگر خودداری کنید. ممکن است، پس از گذشت 1 ماه امکان کوتاه کردن مو وجود داشته باشد. در مقابل، ممکن است پزشک تشخیص دهد تا چند ماه، به منظور رشد صحیح، موها کوتاه نشوند.

گرافت مو شامل یک تا چهار تار مو به همراه فولیکول‌های مو، مقداری بافت‌ همبند، غدد چربی، عضله و یک شبکه عصبی عروقی است. تخمین نتیجه کار در این عمل بر اساس تعداد گرافت‌های کاشته شده انجام می‌شود.

اکثر افراد در طول این نوع جراحی با بی‌حسی موضعی بیدار هستند. لازم به ذکر است که در این نوع روش کاشت موها اکثر افراد نتایج جراحی را در ۶ تا ۹ ماه آینده می‌بینند اما برخی افراد باید یک سال صبر کنند تا نتیجه‌ی مدنظر را به دست آورند. برای اطلاع از بهترین روش کاشت مو باید ابتدا بهترین متخصص کاشت مو را بیابید و سپس برای مشاوره اقدام کنید.

استفاده از شامپو بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف محور مو می‌شود
این دلمه‌های پوستی به محور مو می‌چسبند و خطر ریزش فولیکول‌های موی تازه کاشته شده در طول ۶ تا ۱۰ هزینه کاشت مو در تهران با تخفیف روز بعد از عمل افزایش پیدا می‌کند. در آن زمان تلاش‌های آن‌ها مورد توجه گسترده‌ای قرار نگرفت، و آسیب‌های جنگ جهانی دوم به کشور آن‌ها پیشرفت‌های آن‌ها را تا دو دهه دیگر مخفی نگه داشت.

با سلام.ممنون از اعتماد و حسن نیت شما به مجموعه کاشت مو تهران بیوتی سنتر.هدف ما چیزی جز رضایت متقاضیان نبوده و همواره در تلاش برای ارائه برترین خدمات هستیم. با سلام، انجام کاشت مو در صورت انتخاب کلینیک معتبر و انجام این روش به صورت کاملا بهداشتی با هیچگونه عفونت و عارضه ای همراه نخواهد بود.

این بخش از پوست سر شما به عنوان منبعی برای کاشت مو عمل می‌کند.

در زمان جراحی و قبل از عمل، ابتدا تکنسین‌ها موهای برداشته شده را آماده می‌سازند و پزشک متخصص سر را برای عمل پیوند نیز آماده می‌کند و در نهایت پس از کاشت مو با تراکم بالا پوست سر پانسمان می‌شود و بیمار مرخص می‌گردد. در روش کاشت مو FIT (غیر جراحی) از هیچگونه برش جراحی استفاده نمی شود بلکه واحدهای فولیکولی به صورت تک تک با تجهیزات ظریف و خاصی برداشته می شوند. این فولیکول ها از بانک موی پشت سر و یا کناره گوش ها برداشت می گردند. فولیکول های نواحی پشت سر و کناره گوش ها تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار ندارند.

در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی گفته شده و یا عوارض جانبی دیگر، به پزشک خود اطلاع دهید. عمل زیبایی کاشت مو همانند سایر جراحی های موجود نوعی جراحی بوده در نتیجه می تواند عوارض جانبی همانند عفونت و خونریزی داشته باشد همچنین امکان مشاهده انواع زخم ها، اسکارها و رشد غیرطبیعی موها وجود خواهد داشت. کاشت مو میکروفیت به دلیل تفاوت های بنیادی که با سایر روش های کاشت مو دارد، کاشت پرهزینه و گرانقیمتی بوده و به طبع نتیجه کاملا متفاوتی با سایر روش ها نیز خواهد داشت. برای تعیین هزینه کاشت مو به روش میکروفیت میتوانید با مشاورین مرکز تهران بیوتی از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشد.

به یاد داشته باشید که نمی توان یک قیمت دقیق برای عمل های زیبایی در نظر گرفت زیرا با توجه به فاکتورهای ذکر شده قیمت ها متغیر خواهد بود. همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که قیمت بیشتر یک پزشک و کلینیک دلیلی بر ماهر بودن آن پزشک نخواهد بود پس تا حد امکان درباره انتخاب پزشک متخصص کاشت مو تحقیق کافی انجام دهید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما
تمامی محتوای این وب‌سایت توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود و هدف ما ترویج یا تشویق به استفاده از آن نیست، بلکه به‌کارگیری برای مطالعه و بررسی مطالبی است که قابلیت ارائه دارد.